shadow_left
Logo
| Facebook | Google | Onet | Wp | o2 | Interia | Gazeta | TVN24 | eSanok | iSanok | Sanok112 | Nowiny |
Shadow_R
   
Konfiguracja PPPoE w Windows XP Drukuj

Instalacja PPPoE w systemie Windows XP za pomocą kreatora nowego połączenia sieciowego.

 

System Windows XP posiada wbudowaną obsługę połączenia PPPoE, nazywa się to połączenie szerokopasmowe ,wymagające nazwy użytkownika i hasła.

Konfiguracja połączenie jest bardzo prosta (proszę zastosować się do poniższych kroków)

 

1.      Klikamy na przycisk Start  wybieramy Ustawienia i Panel Sterowania.

2.      Otworzy się okno Panelu Sterowania, w oknie tym wybieramy ikonę Połączenia sieciowe (klikamy 2 razy lewym przyciskiem myszki na ikonie).

3.      Otworzy się kolejne okno Połączenia sieciowe, klikamy 2 razy na ikonie Kreator nowego połączenia.

4.      Otworzy się okno Kreator nowego połączenia, klikamy Dalej.

5.      Typ połączenia sieciowego ,wybieramy opcje Połącz z Internetem i przycisk Dalej.

6.      Przygotowanie, wybieramy Konfiguruj moje połączenie ręcznie.

7.      Połączenie internetowe, wybieramy Połącz używając połączenia szerokopasmowego, wymagającego nazwy użytkownika i hasła.

8.      Nazwa połączenia - wpisujemy: InfoStrada.

9.      Informacje o koncie internetowym, Nazwa użytkownika wpisujemy nazwę użytkownika (login), w polu Hasło wpisujemy hasło, w polu Potwierdź hasło wpisujemy ponownie hasło, zaznaczamy opcje: Użyj nazwy konta i tego hasła, kiedy z Internetem łączy się dowolny użytkownik tego komputera i opcje: Uczyń to połączenie domyślnym połączeniem Internetowym, następnie klikamy na Dalej.

10. Kończenie pracy Kreatora nowego połączenia, zaznaczamy Dodaj skrót do tego połączenia na moim pulpicie.

 

Kreator połączenia sieciowego zakończy pracę i pojawi się małe okienko Łączenie z Połączeniem szerokopasmowym. Zaznaczamy opcje Zapisz tę nazwę użytkownika i hasło dla następujących użytkowników. Jeśli zaznaczymy Tylko ja, to wówczas tylko ten użytkownik komputera który jest w tym momencie zalogowany w Windows XP będzie miał dostęp do Internetu - zobacz profile użytkowników w Windows XP.

Jeśli zaznaczymy Dowolny Użytkownik tego komputera, wówczas każdy kto uruchomi Windows XP będzie miał dostęp do Internetu.

Jeśli nie jesteś pewien co wybrać, zaznacz Dowolny użytkownik tego komputera.

Następnie klikamy na Właściwości by ustawić parametry połączenia PPPoE. Przechodzimy do zakładki Opcje i ustawiamy:

1.      Próby ponownego wybierania numeru wpisujemy 0. Dzięki tej opcji, w przypadku rozłączenia PPPoE będzie w nieskończoność próbowało się ponownie połączyć z Internetem.

2.      Czas pomiędzy kolejnymi próbami ponownego wybierania numeru ustawiamy 1 sekunda. W przypadku gdyby nastąpiło rozłączenie PPPoE, wówczas po 1 sekundzie połączy się na nowo.

3.      Czas bezczynności przed rozłączeniem, ustawiamy Nigdy. Ta opcja służy do automatycznego rozłączenia jeśli nie używamy Internetu. Jeżeli ustawimy w tej opcji jakiś czas (np. 1 minuta), to połączenie rozłączy się automatycznie po 1 minucie (jeśli nie będziemy korzystać z Internetu).

4.      Zaznaczamy opcje Wybierz numer ponownie po przerwaniu połączenia.

 

5.      Klikamy na przycisk OK.

Połączenie PPPoE już jest gotowe do użycia. Aby ustawić to połączenie jako domyślne do Internetu (by nie trzeba było ręcznie uruchamiać połączenia PPPoE).

W tym celu przechodzimy do Panelu sterowania (START->Ustawienia->Panel sterowania ) następnie klikamy 2 razy na ikonie Opcje internetowe. Otworzy się okno, wybieramy zakładkę Połączenia, w okienku Ustawienia połączenia telefonicznego i wirtualnej sieci prywatnej zaznaczamy połączenie szerokopasmowe i poniżej opcje Zawsze wybieraj połączenie domyślne, klikamy na Zastosuj i następnie OK.

 

Na zakończenie wyłączamy zbędne protokoły sieciowe na karcie sieciowej:

Start->Ustawienia->Połączenia sieciowe, następnie wybieramy w zależności czy posiadamy kartę sieciową bezprzewodową Połączenie sieci bezprzewodowej lub Połączenie lokalne. Otworzy się okienko, klikamy na Właściwości, a następnie w okienku To połączenie wykorzystuje następujące składniki odznaczamy wszystkie protokoły z wyjątkiem PPPoE.

< Poprzedni   Nastpny >